Metro İstanbul Yeni Logo

İstanbul Metrosunun Yeni Logosu 0

Bu içerik 27 Haziran 2016 tarihinde yayınlandı.

Blog Kurdu'na şimdi abone olun birbirinden kaliteli ve farklı içeriklerle blogculuk ve Wordpress deneyiminizi güçlendirin.Onlarca abone arasına katılın, geride kalmayın.


Normalde Blog Kurdu’nda bu tarz güncel içeriğe çok fazla yer vermiyorum. Daha çok WordPress ve blogculuk üzerine içerikler paylaşıyorum fakat buna yer vermeden edemedim. İstanbul Metrosunun logosu yenilendi geçtiğimiz günlerde. Eski logonun yerine daha modern ve daha kullanışlı bir logo geldi diye düşünürken bir de baktık o da ne!

  • 15Zine WordPress Teması Tavsiyelerim
    Themeforest üzerinde satışa sunulan 15zine Wordpress teması, tavsiyelerim arasında yer alan şık ve modern bir magazin/editöryal teması.

Geçtiğimiz aylarda Gaziantep Belediyesi Gaziantep için bir kimlik çalışması yaptırmıştı. I mean it adındaki yerli olmayan bir şirkete yaptırılan logo ve kimlik çalışması oldukça tepki toplamıştı. Binlerce liradan bahsedilen çalışmada tasarlanan logonun çok benzerinin ShutterStock’da 140 liraya satılıyor olması tartışmaları iyice alevlendirmişti. Bir de “Türk şirketler öldü mü de yabancı şirkete binlerce dolar döktünüz” düşüncesi suyu iyice bulandırmıştı. Daha Gaziantep’in tartışmaları yeni yeni dinmişken şimdi de İstanbul Metrosunun yeni logosu tartışmaların odağında.

Daha yenilikçi bir tasarıma bürünmeye çalışan İstanbul metrosu belki gerçekten sade ve güzel bir logoya kavuşmuş ama yine bu logoya benzer logoların kullanılıyor olması işin tadını kaçırdı. Mesela, Sofia Metrosunun logosu İstanbul Metrosunun logosu ile aynı. Evet neredeyse tıpatıp aynı:

Yine bir başka şirket EstampaVision ise şu logoya sahip olduğunu sevgili blogger Hasan Yalçın’ın web sitesinde gördüm:

EstampaVision

Buradan bakıldığında işler hiç iyi görünmüyor. Ne kadar bütçe ile kimlere yaptırıldı bilinmez ama benzersiz bir çalışma olmadığı kesin. Ben de madem bu logo kabul ediliyor diyerek aşağıdaki daha benzersiz alternatif logoları ürettim. Umarım birileri duyar da benimle irtibata geçer(!). Zira en azından benzersiz olur!

istanbul-metrosu-yeni-logo
Metro İstanbul için 5 dakikada ürettiğim alternatif logolar.
  • Avada WordPress Teması Tavsiyelerim
    Dünyanın en çok satan Wordpress teması Avada! Tasarımcılarına milyonlarca dolar kazandıran tema aynı zamanda yüzbinlerce kişi tarafından kullanılıyor.Blog Kurdu'na şimdi abone olun birbirinden kaliteli ve farklı içeriklerle blogculuk ve Wordpress deneyiminizi güçlendirin.Onlarca abone arasına katılın, geride kalmayın.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*
*