Paypal Nakit Kart Uygulaması Kapatılıyor

Facebook'ta Paylaş Google'da +1 le Tweetle Stumbleupon'a gönder Whatsapp ile gönder

Not: Bu yazı birkaç hafta önce kapatılan Paypal Nakit kart ile ilgilidir. Paypal Türkiye’nin tamamen kapatılması haberini okumak için tıklayın.

BlogKurdu'nda Yerini Al [yazı-ilk]

Blog Kurdu'nda tüm içeriklerin ilk paragrafında yerini al. Detaylar

Özellikle interetten sık alışveriş yapanların ve sık bir şekilde ticari işlerle uğraşanların bir numaralı tercihi olan uluslararası para transfer aracı Paypal’ın nakit alışverişlerini kolaylaştıran Papal Nakit projesini Türkiye’de sonlandırmaya karar verdiği açıklandı.
Benim de sık bir şekilde kullandığım, hatta daha dün müşteri hizmetleri ile iletişim kurduğum Paypal Nakit’in neden kapatıldığı hakkında net bir açıklama olmasa da kendi sitesi olan www.paypal-nakit.com üzerinden şu açıklama yapıldı:


Önemli Duyuru

Türkiye’de son iki yıldır TEB iş birliği ile yürüttüğümüz ön ödemeli PayPal Nakit Kart programının durdurulmasına karar verilmiştir.

Bu süreçte siz değerli kullanıcılarımızın tüm sorularını yanıtlamak ve kart bakiyenizi kolaylıkla çekebilmenize yardımcı olmak için PayPal Nakit Kart müşteri hizmetlerimiz 7 gün 24 saat hizmetinizde olacaktır.

Kart bakiyenizi 31 Temmuz 2016 tarihine kadar;

MasterCard geçen yerlerde kullanabilir,
TEB ATM’lerinden yıllık nakit çekim limitiniz kadarı nakit olarak çekebilir,
TEB şubelerinden 1 Haziran 2016 tarihi itibariyle nakit olarak alabilirsiniz.

Kart yüklemeleri 1 Mayıs 2016 tarihinde sona erecektir. Bu süreçte kullanıcılarımıza verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür diler, anlayışınız için teşekkür ederiz.

BlogKurdu'nda Yerini Al [yazı-iç]

Blog Kurdu'nda tüm içeriklerin içerisinde yerini al. Detaylar

Sorularınız için; PayPal Nakit Kart müşteri hizmetlerine 0 212 331 70 75 numaralı telefonu arayarak veya [email protected] adresinden e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için https://www.paypal-nakit.com/tr/yardim adresinden Sık Sorulan Sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.


 

Paypal Nakit’e getirilen yıllık 300 tl çekim limiti ile sarsılan Paypal’da işler gerilmişti. İsmi “nakit” olan bir uygulamanın resmi makamlarca yılda 300 TL gibi komik bir sınıra tabi tutulması Paypal Nakit kullanıcılarını da çok üzmüştü. Bu durum Paypal’ı çok germiş olacak ki Nakit uygulaması kapatılmaya kadar gitti.

Paypal’ın Nakit Kart uygulamasının yalnızca Türkiye’de kapatılıyor olması 300 TL ve diğer sınırlamaların konulmuş olması ile alakalı olma ihtimalini güçlendiriyor.

Bence de Paypal gibi büyük bir şirketin ülkemize kazandırdığı ve internet kullanıcılarına büyük kolaylıklar sağlayan Nakit Kart’ın bu şekilde bir sonla karşılaşması çok kötü oldu. Aktif bir kullanıcısı olarak gerçekten çok üzüldüm.

Paypal Nakit Kart’ın kapatılıyor olmasından sonra artık yeni alternatifler bulma zamanı geldi. Sizlerde kullandığınız alternatifleri aşağıdaki yorum bölümünden meraklıları ile paylaşabilirsiniz 🙂

BlogKurdu'nda Yerini Al [yazı-son]

Blog Kurdu'nda tüm içeriklerin son paragrafında yerini al. Detaylar

Facebook Yorumları

Site Yorumları (5 comments)

  1. Başka kullanabiliceğimiz ininal var varda ona para ing bank tan yukleniyor diye gozukuyor ama ordan yuklenmiyor nerden yukleniyor soylerseniz sevinirim

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir