Samsung 16 mm Boyutunda 512 GB Kapasiteli SSD Kart Üretti

kategorisinde, en son 14 Haziran 2017 tarihinde güncellendi. 2 yorum yapıldı
Yazıyı puanla >>

Teknoloji ürünlerinin her geçen gün daha da küçülüp hayatımızda kapladığı yeri daha da büyük hale getirmesi artık hepimiz için alışılmış bir durum. Bu küçülmenin son örneğini Samsung ortaya koydu. Samsung’un yeni ürettiği 20mm x 16 mm x 1,5 mm boyutlarındaki SSD kartı tam 512 GB hafızaya sahip.

Şimdiye kadar üretilmiş en küçük 512 GB hafızaya sahip SSD kart olan bu yeni canavar, normal bir HDD’den 1500 kat daha hızlı. Öyle ki 5 GB boyutundaki bir videoyu 3 saniyede kopyalayabiliyor. Saniyede 1500 MB okuma ve 900 MB yazma kapasitesine sahip PM971-NVMe, 128GB ve 256GB seçenekleri ile birlikte piyasaya sürülecek. Bu ay içerisinde tüm dünyada satışa çıkacağı açıklanan SSD kartın fiyatı ise henüz net değil.

  • 15Zine WordPress Teması Tavsiyelerim
    Themeforest üzerinde satışa sunulan 15zine Wordpress teması, tavsiyelerim arasında yer alan şık ve modern bir magazin/editöryal teması.

samsung-yeni-ssd2

Samsung’un teknoloji dünyasını heyecanlandıran bu yeni mikro icadı çok yakın tarihte 512 GB SSD hafızaya sahip telefonları elimizde taşıyacağımızın da ilk sinyallerinden olabilir. Zira Samsung’un bu yeni ürünü 2,5″ boyutundaki bir SSD den çok daha küçük ve 3 kat daha hızlı. Bakalım bu ürünü ne zaman cebimizde taşımaya başlayacağız?

Kaynak: Samsung

Abone Ol

Blog Kurdu'na şimdi abone olun birbirinden kaliteli ve farklı içeriklerle blogculuk ve Wordpress deneyiminizi güçlendirin.Onlarca abone arasına katılın, geride kalmayın.
Yorum Yap 2 yorum yapıldı

Yorumlar yeniden eskiye doğru sıralanmıştır.

Murat Cevapla
- 00:56

helal olsun ne diyelim

Isparta uygun trafik sigortası Cevapla
- 22:41

bu çekik gözlüler teknoloji işinden gerçekten çok iyi anlıyorla bravo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* *