Samsung 16 mm Boyutunda 512 GB Kapasiteli SSD Kart Üretti

Samsung 16 mm Boyutunda 512 GB Kapasiteli SSD Kart Üretti

Teknoloji ürünlerinin her geçen gün daha da küçülüp hayatımızda kapladığı yeri daha da büyük hale getirmesi artık hepimiz için alışılmış bir durum. Bu küçülmenin son örneğini Samsung ortaya koydu. Samsung’un yeni ürettiği 20mm x 16 mm x 1,5 mm boyutlarındaki SSD kartı tam 512 GB hafızaya sahip.

Şimdiye kadar üretilmiş en küçük 512 GB hafızaya sahip SSD kart olan bu yeni canavar, normal bir HDD’den 1500 kat daha hızlı. Öyle ki 5 GB boyutundaki bir videoyu 3 saniyede kopyalayabiliyor. Saniyede 1500 MB okuma ve 900 MB yazma kapasitesine sahip PM971-NVMe, 128GB ve 256GB seçenekleri ile birlikte piyasaya sürülecek. Bu ay içerisinde tüm dünyada satışa çıkacağı açıklanan SSD kartın fiyatı ise henüz net değil.

samsung-yeni-ssd2

Samsung’un teknoloji dünyasını heyecanlandıran bu yeni mikro icadı çok yakın tarihte 512 GB SSD hafızaya sahip telefonları elimizde taşıyacağımızın da ilk sinyallerinden olabilir. Zira Samsung’un bu yeni ürünü 2,5″ boyutundaki bir SSD den çok daha küçük ve 3 kat daha hızlı. Bakalım bu ürünü ne zaman cebimizde taşımaya başlayacağız?

Kaynak: Samsung

Bir yorum yazmaya ne dersin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hey Sen!

Web trafiğini ve SEO kaliteni artırmak ister misin? Blogculuk, Wordpress, SEO ve daha fazla konuda eşsiz içeriklerden anında haberdar ol. Onlarca abone arasına katıl!

Harika! Abone olduğun için teşekkürler!

Web siten için yararlı bilgileri içeren her içerikten anında haberdar olacaksın.