Whatsapp masaüstü uygulaması yayınlandı

Whatsapp Masaüstü Uygulaması Yayınlandı

Facebook'ta Paylaş Google'da +1 le Tweetle Stumbleupon'a gönder Whatsapp ile gönder

BlogKurdu'nda Yerini Al [yazı-ilk]

Blog Kurdu'nda tüm içeriklerin ilk paragrafında yerini al. Detaylar

Beklenen uygulama sonunda yayınlandı! Whatsapp, web.whatsapp.com üzerinden web erişimini başlatmasından sonra birçok kullanıcıya büyük bir kolaylık getirmişti. Şimdi yeni bir hamle yapılarak Whatsapp masaüstü uygulaması yayınlandı.

Whatsapp Web’e göre çok daha kullanışlı ve fonksiyonel olan Masaüstü Whatsapp uygulaması web.whatsapp.com adresine girmeden bilgisayarınıza kuracağınız bir program şeklinde çalışıyor. Skype gibi anlık olarak mesajlaşmaya imkan veren Whatsapp masaüstü uygulaması web.whatsapp.com’da en büyük sıkıntılardan birisi olan tarayıcı açma zorunluluğunu ortadan kaldırıyor.

WhatsApp Masaüstü Uygulaması Nerede Çalışıyor?

Whatsapp masaüstü uygulaması şuan Windows için Windows 8 ve daha üst sürümlerde, Mac işletim sistemli bilgisayarların da Mac OS 10.9 sürümlerinden itibaren çalışıyor. Yani eğer bir Windows 7 bilgisayarınız varsa Whatsapp Masaüstü uygulamasını kullanamayacaksınız.

WhatsApp Masaüstü Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Whatsapp’ın yeni masaüstü uygulamasını kullanabilmeniz için öncelikle Windows 8 yada daha üst versiyonlu bir Windows bilgisayarınızdan veya Mac OS X 10.9 yada daha üst versiyon bir Mac bilgisayarından buraya tıklayıp programı indirmelisiniz. Ardından programı çalıştırıp açılmasını bekliyorsunuz. Karşınıza aşağıdaki gibi bir barkod ekranı gelecek:

whatsapp masaüstü uygulaması

 

Bu ekranı gördükten sonra yapmanız gereken şey telefonunuzdan Whatsapp uygulamasına girmek ve ayarlar tuşuna basarak “Whatsapp Web” menüsünü açmak. Bu menüye girdiğimizde barkodu okutabilmeniz için kamera otomatik olarak açılacak. Telefonunuzdan bilgisayarınızın ekranındaki bu barkodu okutun ve anında bilgisayarımızdaki Whatsapp masaüstü uygulamasının aktif hale gelişini izleyin. Artık Whatsapp bilgisayar uygulamasını kullanabilirsiz!

BlogKurdu'nda Yerini Al [yazı-iç]

Blog Kurdu'nda tüm içeriklerin içerisinde yerini al. Detaylar

whatsapp masaüstü uygulaması

 

WhatsApp Masaüstü Uygulaması Nelere İzin Veriyor?

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması Whatsapp bu hamlesi ile büyük masaüstü anlık mesajlaşma uygulamalarına rakip olmaya hazırlanıyor. Görüntülü konuşmaya izin vermesi beklenen bu uygulama Skype gibi önemli masaüstü programların pabucunun dama atılmasına sebep olabilir.

Whatsapp masaüstü uygulaması halihazırda bizlere metin mesajı gönderebilme, resim ve video paylaşabilme, belge gönderebilme, durum güncelleme, bildirim ayarlarını yapabilme, mesaj arşivleme ve arşivleri görme mesajları yakınlaştırabilme ve uzaklaştırabilme gibi özellikler sunuyor.

Yakında gelecek güncellemeler ile daha da fonksiyonel bir hal alması beklenen Whatsapp masaüstü uygulaması mübadillerine fark atabilecek bir kitleye sahip. Uygulamanın mobil kullanıcısı 1 milyardan fazla olunca Skype gibi yılların deneyimleri bile Whatsapp mobil uygulamasına karşı yeni fonksiyonlar sunma gereği duyabilir.

Rekabetin artması elbette biz son kullanıcıların işine gelecek. Zira uygulamalar rakiplerine karşı daha fonksiyonel özellikler sunmak isteyeceklerdir.

BlogKurdu'nda Yerini Al [yazı-son]

Blog Kurdu'nda tüm içeriklerin son paragrafında yerini al. Detaylar

Facebook Yorumları

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir