Whatsapp Masaüstü Uygulaması Yayınlandı

kategorisinde, en son 9 Haziran 2017 tarihinde güncellendi. İlk yorumu yap
Yazıyı puanla >>

Beklenen uygulama sonunda yayınlandı! Whatsapp, web.whatsapp.com üzerinden web erişimini başlatmasından sonra birçok kullanıcıya büyük bir kolaylık getirmişti. Şimdi yeni bir hamle yapılarak Whatsapp masaüstü uygulaması yayınlandı.

Whatsapp Web’e göre çok daha kullanışlı ve fonksiyonel olan Masaüstü Whatsapp uygulaması web.whatsapp.com adresine girmeden bilgisayarınıza kuracağınız bir program şeklinde çalışıyor. Skype gibi anlık olarak mesajlaşmaya imkan veren Whatsapp masaüstü uygulaması web.whatsapp.com’da en büyük sıkıntılardan birisi olan tarayıcı açma zorunluluğunu ortadan kaldırıyor.

  • Avada WordPress Teması Tavsiyelerim
    Dünyanın en çok satan Wordpress teması Avada! Tasarımcılarına milyonlarca dolar kazandıran tema aynı zamanda yüzbinlerce kişi tarafından kullanılıyor.

WhatsApp Masaüstü Uygulaması Nerede Çalışıyor?

Whatsapp masaüstü uygulaması şuan Windows için Windows 8 ve daha üst sürümlerde, Mac işletim sistemli bilgisayarların da Mac OS 10.9 sürümlerinden itibaren çalışıyor. Yani eğer bir Windows 7 bilgisayarınız varsa Whatsapp Masaüstü uygulamasını kullanamayacaksınız.

WhatsApp Masaüstü Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Whatsapp’ın yeni masaüstü uygulamasını kullanabilmeniz için öncelikle Windows 8 yada daha üst versiyonlu bir Windows bilgisayarınızdan veya Mac OS X 10.9 yada daha üst versiyon bir Mac bilgisayarından buraya tıklayıp programı indirmelisiniz. Ardından programı çalıştırıp açılmasını bekliyorsunuz. Karşınıza aşağıdaki gibi bir barkod ekranı gelecek:

whatsapp masaüstü uygulaması

  • 15Zine WordPress Teması Tavsiyelerim
    Themeforest üzerinde satışa sunulan 15zine Wordpress teması, tavsiyelerim arasında yer alan şık ve modern bir magazin/editöryal teması.

Bu ekranı gördükten sonra yapmanız gereken şey telefonunuzdan Whatsapp uygulamasına girmek ve ayarlar tuşuna basarak “Whatsapp Web” menüsünü açmak. Bu menüye girdiğimizde barkodu okutabilmeniz için kamera otomatik olarak açılacak. Telefonunuzdan bilgisayarınızın ekranındaki bu barkodu okutun ve anında bilgisayarımızdaki Whatsapp masaüstü uygulamasının aktif hale gelişini izleyin. Artık Whatsapp bilgisayar uygulamasını kullanabilirsiz!

whatsapp masaüstü uygulaması

 

WhatsApp Masaüstü Uygulaması Nelere İzin Veriyor?

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması Whatsapp bu hamlesi ile büyük masaüstü anlık mesajlaşma uygulamalarına rakip olmaya hazırlanıyor. Görüntülü konuşmaya izin vermesi beklenen bu uygulama Skype gibi önemli masaüstü programların pabucunun dama atılmasına sebep olabilir.

Whatsapp masaüstü uygulaması halihazırda bizlere metin mesajı gönderebilme, resim ve video paylaşabilme, belge gönderebilme, durum güncelleme, bildirim ayarlarını yapabilme, mesaj arşivleme ve arşivleri görme mesajları yakınlaştırabilme ve uzaklaştırabilme gibi özellikler sunuyor.

Yakında gelecek güncellemeler ile daha da fonksiyonel bir hal alması beklenen Whatsapp masaüstü uygulaması mübadillerine fark atabilecek bir kitleye sahip. Uygulamanın mobil kullanıcısı 1 milyardan fazla olunca Skype gibi yılların deneyimleri bile Whatsapp mobil uygulamasına karşı yeni fonksiyonlar sunma gereği duyabilir.

Rekabetin artması elbette biz son kullanıcıların işine gelecek. Zira uygulamalar rakiplerine karşı daha fonksiyonel özellikler sunmak isteyeceklerdir.

Abone Ol

Blog Kurdu'na şimdi abone olun birbirinden kaliteli ve farklı içeriklerle blogculuk ve Wordpress deneyiminizi güçlendirin.Onlarca abone arasına katılın, geride kalmayın.
Yorum Yap Henüz yorum yok.

Yorumlar yeniden eskiye doğru sıralanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* *