15Zine Wordpress Teması İncelemesi

15Zine WordPress Teması İncelemesi

Facebook'ta Paylaş Google'da +1 le Tweetle Stumbleupon'a gönder Whatsapp ile gönder
[Toplam:4    Ortalama:5/5]

BlogKurdu'nda Yerini Al [yazı-ilk]

Blog Kurdu'nda tüm içeriklerin ilk paragrafında yerini al. Detaylar

Premium WordPress temalarının incelenmelerini Türkçe yayın yapan web siteleri arasında en detaylı bir şekilde sizlere sunmaya çalıştığım Blog Kurdu’nda Avada teması başlangıcı yapmıştık. Sıradaki harika tema ise 15Zine WordPress Teması.

15Zine WordPress teması özellikle magazinsel yayın yapan web siteleri için gayet doğru bir tercih olabilir. Genel yayın yönetmenliğini yaptığım Gökyüzü Dergisi de buna güzel bir örnek.

Modern dokunuşlarla ziyaretçilerinize göze hoş gelen bir görünüm sunacak ayrıca gereksiz ayrıntılarla boğmayan, minimalist renk yapısı ile ve dinamik efektleri sayesinde güzel bir deneyim yaşatacaktır. 15Zine premium temalar arasında en çok satanlar listesinde yer alıyor. Bu da onun gerçekten doğru bir tercih olduğunu gösteren diğer bir topluluk kanısı diyebiliriz. Ayrıca en çok oylanan temalar listesinde de 1. sırada yerini koruyor. Lafı daha fazla uzatmadan detaylı grafiklerle ve açıklamalarla incelemeye geçelim!

Öncelikle 15Zine wordpress teması hız skorlarını verelim:

Google PageSpeed Skor89 / 100
GTmetrix Skor89/100
Pigdom Tools Skor96/100

1- Kodlama Bilmeye Gerek Yok

15Zine WordPress teması size hiçbir kodlama bilgisi bilmeden harika websiteleri tasarlama olanağı veriyor. Kendi içinde gömülü olarak gelen sürükle bırak tasarım aracı ile dilediğiniz sayfayı dilediğiniz gibi tasarlama şansına sahipsiniz! Bu araç istediğiniz sayfayı istediğiniz görünüme sokmak için size inanılmaz bir kolaylık sunuyor. 15Zine temasının belki de en hoşuma giden özelliklerinden birisi bu aracın her kategori sayfası için ayrı ayrı tasarım oluşturabilmenize imkan tanımasıdır. Yani sitenizdeki edebiyat kategorisinin sayfası ile teknoloji kategorisinin sayfası farklı görünümlerde olabilir! Kategori ekleme sayfasında oldukça detaylı bir kategori özelleştirme aracı barındırıyor. Bu araç sayesinde sadece sayfaları değil her kategorinin ana dizinini farklı farklı görünüm modlarına sokabilmeniz çok kolay bir hale geliyor. Grid görünümü, öne çıkarılan içerikler, son yayınlananları öne çıkarma, kategoriye özgü slider atama vb. özelliklerin her birini istediğiniz kategoride uygulayabiliyorsunuz.

15Zine WordPress Teması İncelemesi

2- Mobil Uyumlu (Responsive) ve Retina Ready

İnternette barınmak istiyorsanız artık mobil cihazlarla uyumlu bir websiteniz olmak zorunda. İnsanların telefonlarını ellerinden düşürmediği bir dönemde buna dikkat etmemek büyük bir dezavantaj. 15Zine WordPress teması mobil uyumluluğu profesyonel bir seviyeye taşıyor. Masaüstü arayüzünü mobil cihazlara şahane bir şekilde entegre etmiş olan 15Zine retina ready özelliği ile de çok daha yüksek çözünürlükte görüntülerle insanları etkilemenizi sağlıyor!

15Zine WordPress Teması İncelemesi

3- Koyu & Açık Kaplama

Kaliteli içerikleri kaliteli bir şekilde yansıtmazsanız 1-0 geride kalırsınız. 15Zine size kitlenize ve içeriklerinizin türlerine göre koyu yada açık kaplama seçenekleri sunuyor. Daha şık bir görüntü yakalamak ve ziyaretçilerinizi içeriklerinizin konularıyla bütünleştirmek istiyorsanız bu özelliğin büyük faydasını göreceksiniz.

15Zine WordPress Teması İncelemesi

4- Özel Tasarlanmış Mega Menüler

Artık çoğu premium tema mega menü sistemleri ile geliyor. Ancak birçoğunda hala uyumsuz görüntüler, kodlama hantallıkları gibi sorunlar hala aşılamadı. 15Zine bu konuda size enfes bir mega menü özelliği sunuyor.

15Zine WordPress Teması İncelemesi

14

5- Özel Tasarlanmış Trendler Menüsü

Eksiksiz bir şekilde tasarlanmış olan 15Zine teması size harika bir trendler sekmesi sunuyor. Bu sekme ana menünün sağ tarafında kendine has ikonu ile yerleştirilmiş bir mega menü. son 24 saat, hafta yada aylık dilimlerle sitenizde trend olan en çok okunan 3 içeriği burada otomatik olarak gösterebilirsiniz. Bu gerçekten çok şık.

15Zine WordPress Teması İncelemesi

BlogKurdu'nda Yerini Al [yazı-iç]

Blog Kurdu'nda tüm içeriklerin içerisinde yerini al. Detaylar

6- Özel Resim Sistemi

İçeriklerinizin öne çıkarılan görselleri okuyucuları içeriğe ilk bağlayan ve çok önemli bir ögedir. Bu görsellerin okuyucuya aktırılış şekli ise aradaki bağı güçlendirmek için büyük avantajlar sağlayabilir. 15Zine teması birbirinden güzel ve özel olarak tasarlanmış öne çıkarılan görsel ayarları ile ilk bakışta okutacak içerikler üretebilmenize imkan sağlıyor.

5

7- Diğer Önemli Özellikler

6

9

15

ve daha birçok özellik:

* Ürün inceleme (rich snippet) desteği,

* Tercümeye hazır dil dosyaları,

* Woocommerce e-ticaret sistemi desteği,

* BuddyPress sosyal medya sistemi desteği,

* bbPress forum sistemi desteği,

 

Modern ve şık bir görünüm meraklısıysanız (tıpkı benim gibi!) 15Zine kaçınılmaz ilk tercihlerden birisidir 🙂 Zira anlaşılan o ki temanın tasarımcıları bu alandaki boşluğu kapatmak için eksiksiz bir tema ortaya çıkarmışlar. Güzel projeler için doğru bir tercih: 15Zine

Lütfen Dikkat: İçerikte paylaşılan ve Türkçe çevirisi yapılmış görseller Blog Kurdu tarafından hazırlanmıştır. Lütfen izinsiz bir şekilde kullanmayınız.

BlogKurdu'nda Yerini Al [yazı-son]

Blog Kurdu'nda tüm içeriklerin son paragrafında yerini al. Detaylar

Facebook Yorumları

Site Yorumları (8 yorum )

Bir yorum yazmaya ne dersin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir