Wordpress sosyal medya eklentisi

En İyi 7 WordPress Sosyal Medya Eklentisi

Facebook'ta Paylaş Google'da +1 le Tweetle Stumbleupon'a gönder Whatsapp ile gönder

BlogKurdu'nda Yerini Al [yazı-ilk]

Blog Kurdu'nda tüm içeriklerin ilk paragrafında yerini al. Detaylar

Sosyal medyanın çığ gibi büyüdüğü geçtiğimiz 5 yıl içerisindeki istatistiklere baktığımızda bu alanın önümüzdeki uzun yıllarda da çapını daha da büyüteceğini görebiliyoruz. Bu durum bir web site yada blog sahibinin sosyal medyayı kullanmak zorunda olduğunun da büyük bir göstergesi durumunda. WordPress alt yapısını kullanan bir web sitesinin sosyal medyayı doğru kullanması ve bunu yaparken istatistikleri doğru takip edebilmesi çok önemli bir konu. Bunun için size kolaylık sağlayacak ve gerçekten büyük bir veri toplamanıza imkan verecek en iyi 7 WordPress sosyal medya eklentisi listesini oluşturdum! Hadi, hemen geçelim detaylı incelemeye.

Wordpress sosyal medya eklentisi

Benim açık ara vazgeçilmezim olan Easy Social Share eklentisi ile aklınıza gelebileceğinden çok daha fazla işi görebiliyorsunuz. O kadar fazla fonksiyona sahip ki on binlerce kişi satın alıp kullanıyor. Bunlardan birisi de benim. Bu eklentiyi severek aldım ve çok da hoşuma giderek kullanıyorum. Bana deseniz ki hangisi “WordPress sosyal paylaşım eklentisi sence en iyisi?” benim cevabım kesinlikle Easy Social Share Buttons olurdu. Üstelik gayet de uygun fiayata sahip olabilirsiniz. Dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

* 41’den fazla sosyal medya platformunu içeriyor. Whatsapp’da dahil!

* 21 farklı pozisyona yerleştirilebiliyor.

* Kısa kodlar ile en akıl almaz alanlara bile yerleştirilebiliyor.

* 30 farklı animasyon seçeneği.

* platforma göre ayrı ayrı paylaşım sayısını sayma.

* Toplam paylaşım sayısını sayma.

* Eski paylaşım sayılarını içe aktarma.

* Çok fonksiyonel paylaşım istatistikleri.

Gelin bu eklentinin tüm özelliklerinesizin için hazırladığım görsellerden birlikte bakalım :

En iyi 7 WordPress Sosyal Medya Eklentisi

En iyi 7 WordPress Sosyal Medya Eklentisi

En iyi 7 WordPress Sosyal Medya Eklentisi

En iyi 7 WordPress Sosyal Medya Eklentisi

En iyi 7 WordPress Sosyal Medya Eklentisi

En iyi 7 WordPress Sosyal Medya Eklentisi

Şimdi Satın Al  yada   Demosunu Gör

 

Monarch sosyal medya eklentisi

Easy Social Share kadar çok fonksiyona sahip olmasa da binlerce kişinin tercihi olan Monarch Social Sharing Plugin, size inanılmaz bir sosyal paylaşım deneyimi yaşatmaya en büyük adaylardan birisi. Sizin için hazırladığım görsellerde de aşağıda birkaç özelliğini göstermeye çalıştım Monarcg’ın. Ancak bütün özelliklerini sıralayamadım. Ön izleme butonu ile siz de kendi gözlerinizle deneyebilirsiniz 🙂

* 20’den fazla sosyal medya platformunu içeriyor.

* 5 farklı pozisyona yerleştirilebiliyor.

* Estetik yan bar yerleştirmesi.

* Kaliteli istatistik arayüzü.

* Kolay yönetilebilir admin paneli

* Sevimli uçan pencere görünümü.

Ve çok daha fazla özelliği ile birlikte Monarch eminim ki istediğiniz performansı karşılayacaktır.

Wordpress sosyal paylaşım eklentisi Wordpress sosyal paylaşım eklentisi Wordpress sosyal paylaşım eklentisi Wordpress sosyal medya eklentisi

Şimdi Satın Al  yada   Demosunu Gör

social-buzz-sosyal-medya-eklentisi

Social Buzz, size farklı bir sosyal paylaşım deneyim yaşatacak. Paylaşımların grafiğini paylaşım butonlarının sağ tarafında göstererek şık ve sıra dışı bir paylaşım deneyimi sunabiliyorsunuz. Renkli grafiklerle paylaşımların nasıl bir seyir izlediğini ziyaretçilerinize anlatırken onları yazınızı paylaşmaya da teşvik etmiş oluyorsunuz.

BlogKurdu'nda Yerini Al [yazı-iç]

Blog Kurdu'nda tüm içeriklerin içerisinde yerini al. Detaylar

social-buzz-sosyal-medya-eklentisi-2 social-buzz-sosyal-medya-eklentisi-3

İşte Social Buzz’ın sosyal paylaşım eklentisinin başlıca özellikleri:

* Sayfalara ve yazılara kolay entegrasyon.

* Şık görünüm.

* 3 hazır stil.

* Responsive özelliği.

* Kodlama bilmenize gerek kalmadan kullanım.

* WordPress temalarının %99’u ile uyumlu çalışma.

Şimdi Satın Al  yada   Demosunu Gör

SOCIAL SHARE LOCKER

Social Share Locker yani sosyal paylaşım kilitleyicisi günümüzde gittikçe yaygınlaşan sosyal medya trendleri için muhteşem bir buluş diyebiliriz. Eğer kendi trendinizi kendiniz oluşturmak istiyorsanız ziyaretçilerinizi mutlaka buna ortak etmelisiniz. Bunun içinde yazılarınızı paylaşmalarını sağlamalısınız. İşte bu eklenti ziyaretçilerinize sizin içeriklerinize ulaşabilmeleri için paylaşım yapmalarını zorunlu kılmanıza imkan sağlıyor. Eğer gerçekten kaliteli içerikler çıkarıyorsanız ve kendinize güveniyorsanız bu eklenti takipçi sayınızı artırmada büyük bir rol oynayabilir. Mutlaka denemeniz gereken bir eklenti olduğuna emin olun! İşte Social Share Locker‘ın bazı özellikleri:

* 9 farklı yerleşim seçeneği.

* İstatistik takibi,

* Responsive özelliği,

* Toplam paylaşım sayacı,

* Sahte paylaşım sayısı belirleme,

* 44 farklı sosyal medya platformu desteği,

* Birbirinden güzel buton stilleri,

* İlginç ve eğlenceli buton animasyonları,

* Otomatik kilit açma özelliği.

Şimdi Satın Al  yada   Demosunu Gör

JETPACK Sosyal Paylaşım Özelliği

Eğer henüz ücretli bir sosyal paylaşım eklentisi düşünmüyorum ve öyle özellik derdinde de değilim diyorsanız daha önce de duymuş olabileceğiniz Jetpack eklentisi içerisinde sosyal paylaşım özelliğini de barındırıyor. Eğer basit, sosyal sayacı da olan bir eklenti arıyorsanız çok yorulmanıza ve vakit kaybetmenize gerek yok. Jetpack, bu konuda işinizi görecektir.

Buradan indirip ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

SUMOME Sosyal Medya ve Analiz Eklentisi

SumoMe istatistik takibi, e-posta aboneliği, sosyal paylaşım gibi bir çok özelliği içerisinde barındıran bir paket eklentidir. Ücretsiz olarak web sitenizde yada blogunuzda kullanabileceğiniz bu eklentinin bazı premium özellikleri ile çok daha fonksiyonel hale getirmeniz de mümkün.

Buradan ücretsiz bir şekilde indirip deneyebilirsiniz.

MASHSHARE Sosyal Medya Eklentisi

Şuan Blog Kurdu’nda da aktif olarak kullandığım bu eklenti size basit ve kullanışlı bazı özellikler sunuyor. Özellikle abonelik butonuna sahip olması benim çok hoşuma gidiyor. Ayrıca bu eklentinin de premium özellikleri mevcut. Viral içerik platformu Mashable.com tarafından kullanılan ve daha sonra herkese açık bir eklenti haline getirilen bu sosyal paylaşım eklentisi oldukça güzel özellikleri de içerisinde barındırıyor.

Buraya tıklayarak hem eklentiye sahip olabilirsiniz hem de ekstra özelliklere ulaşabilirsiniz.

Hangi WordPress Sosyal Medya Eklentisi?

İncelemeyi bitirdik. Peki ya hangisi?

Yukarıdaki eklentilerden hangisini tercih etmeniz gerektiği ile ilgili bir not düşmek istedim. Eğer yolun başındaysanız ve büyük hedefleriniz yoksa en başta ücretsiz sosyal medya eklentilerini denemenizi tavsiye ederim. Yeterli performansı alamazsanız Easy Social Share Buttons eklentisi işinizi görmek için birebir. Çok uygun bir fiyatı var ve satın alınması kesinlikle güç değil.

Şayet gerçekten güzel bir hedefiniz var ve bunun için iyi bir performans sergilemeye hazırsanız WordPress sosyal medya eklentileri arasında ilk tercih etmeniz gereken yine kesinlikle Easy Social Share Buttons olmalıdır. Profesyonel işler çıkarmak istiyorsanız küçük bir miktarı da gözden çıkarmalısınız. Bunun yanında Monarch eklentisi de size güzel bir deneyim sunabilir. Yine bu listede yer alan diğer bütün eklentiler hem başlangıç seviyesindeki hem de profesyonel seviyedeki çalışmalar için oldukça yeterli ve tatmin edici düzeydedir.

Hepinize mutlu bloglamalar!

BlogKurdu'nda Yerini Al [yazı-son]

Blog Kurdu'nda tüm içeriklerin son paragrafında yerini al. Detaylar

Facebook Yorumları

Site Yorumları (6 comments)

    1. E-ticarette insanları paylaşmaya sevk etmek, pozitif geri dönütleri artırmak ve bunu kaliteli bir yolla yapmak çok önemlidir. Bununla birlikte, sizin de bu aktiviteleri iyi analiz edip ona göre yeni satış stratejileri, tanıtım stratejileri geliştirmeniz büyük kazançlar olarak size dönecektir. Sizi bu noktada en iyi taşıyacak eklenti Easy Social Share veya Monarch olacaktır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir