WordPress Yazıları Sosyal Medyada Otomatik Paylaşma

kategorisinde, en son 1 Ekim 2017 tarihinde güncellendi. 2 yorum yapıldı
Yazıyı puanla >>

Siteniz yada blogunuz ne kadar iyi olursa olsun, tamamlayıcı bir sosyal medya etkisini olmadan ziyaretçi çekmek ve var olan ziyaretçi kitlenizi sağlama olmak oldukça zordur. Özellikle sosyal medyanın hayatımın tamamen bir parçası haline geldiği şu günlerde! Ancak elbette bu durum sosyal medyada yazılarınızı paylaşmak için fazladan zaman ayırmanızı gerektirir ve sosyal medya hesaplarını güncellemeyi unutmak kolaydır, her yazınızda bunu yapmak aklınıza gelmeyebilir. Aşağıda sizin için listelediğim eklentiler, bu işlemi hızlıca ve otomatik bir şekilde yapmanızı sağlar. Buna ek olarak sosyal medya yönetimi ile ilgili birçok ek özellik ekleyerek size farklı alternatifler de sunar. Eğer sosyal medyanın blogunuza katkı sağladığını düşünüyorsanız aşağıda bulacağınız eklentiler işinizi oldukça kolaylaştıracak. WordPress yazılarını sosyal medyada otomatik paylaşma kolaylığını yaşamak için hemen listemize geçelim!

 • 15Zine WordPress Teması Tavsiyelerim
  Themeforest üzerinde satışa sunulan 15zine Wordpress teması, tavsiyelerim arasında yer alan şık ve modern bir magazin/editöryal teması.

AccessPress Social Auto Post

Wordpress Yazıları Sosyal Medyada Otomatik Paylaşma

AccessPress SOP tek seferlik ödemesi ile ömür boyu lisanslı bir şekilde kullanabileceğiniz inanılmaz özelliklere sahip bir sosyal medya paylaşım eklentisi. İstediğiniz sosyal medya hesabını aktif edebilir istemediklerinizi devredışı bırakabilirsiniz. Sadece yazılarınızı değil diğer türleri de destekliyor olması ilgilisine önemli bir avantaj sağlayabilir. Örneğin yeni bir sayfa eklediğinizde otomatik olarak sosyal medya takipçilerinize paylaşılmasını sağlayabilirsiniz. Eğer sitenizde özel yazı tipleri kullanıyorsanız (mesela portfolio, etkinlikler, firmalar vb.) bu yazı tipleri için de otomatik olarak paylaşım yapabileceksiniz!

Gelişmiş filtreleme özelliğinde bir diğer fonksiyon ise kategorilere göre paylaşım. Mesela otomatik olarak paylaşılmasını istemediğiniz kategorileri devredışı bırakabilirsiniz. Bitly gibi URL kısaltma sistemleri ile API entegrasyonuna imkan veren AccessPress Social Auto Post eklentisi sosyal medyada otomatik olarak paylaşılan WordPress yazılarını kısa link ile paylaşmanızı sağlıyor. Böylelikle hangi linke ne kadar tıklanmış kolaylıkla takip edebiliyorsunuz!

Çeviriye hazır bir şekilde gelen eklenti sade kullanıcı arayüzü ile kolay bir kullanım sağlıyor. Bence kaçırmayın!

Demosunu Gör Satın Al

JetPack - Publicize

Wordpress Yazıları Sosyal Medyada Otomatik Paylaşma

JetPack eklentisini duymayanınız kalmamamıştır. Bizzat WordPress geliştiricileri tarafından hayata geçirilmiş bir eklenti olan JetPack onlarca özelliği bir arada getiren bir “paket”. Site istatistiklerinden güvenliğe, otomatik yedeklemeden “benzer yazılar” özelliğine kadar birbirinden kullanışlı özelliği tek seferde sitenize ekleyebiliyor. İşte bu özelliklerden bir tanesi de WordPress yazılarını sosyal medyada otomatik paylaşma özelliği!

Eğer JetPack eklentisini halihazırda diğer özellikleri için kullanıyorsanız otomatik paylaşma özelliğini de hemen aktif hale getirebilirsiniz. Ancak sadece bu özelliği kullanmak için JetPack biraz ağır bir eklenti olur.

Yukarıda bahsettiğim AccessPress Social Auto Post eklentisinde var olan özel yazı tiplerinde (örneğin portfolio, firmalar, etkinlikler gibi) otomatik paylaşma özelliğini kullanabilmeniz için Jetpack biraz kodlama gerektiriyor. Manuel olarak ekleyeceğiniz bazı kodlarla bu özelliği aktif hale getirebilirsiniz.

Demosunu Gör Satın Al

NextScripts: Social Networks Auto-Poster

Wordpress Yazıları Sosyal Medyada Otomatik Paylaşma

Social Networks Auto-Poster (SNAP), aklınıza gelebilecek tüm önemli sosyal medya ağlarına ve hatta bazıküçük sosyal ağarala bile otomatik olarak mesaj göndermeye imkan tanıyor. Bunun yanında siteler arasında ek işlevsellik veya çapraz ileti göndermek için diğer blog platformlarıyla (Blogger ve Tumblr gibi) kolaylıkla entegre olabiliyor.

SNAP’in ücretsiz versiyonunda API kullanımını gerektiren sosyal medya ağları ne yazık ki kullanılamıyor. Google+ veya Pinterest gibi ağlar API entegrasyonu gerektirdiği için SNAP’in “Pro” sürümü için bir kerelik ödeme yapmak zorunda kalacaksınız.

Satın Al

Social Auto Poster

Wordpress Yazıları Sosyal Medyada Otomatik Paylaşma

Social Auto Poster eklentisi sizlere AccessPress Social Auto Post eklentisinin sunduğu özelliklere benzer özellikler sunuyor. Bu özellikleri şu şekilde sıralayabiliriz:.

 • Göndermek istediğiniz yazı türünü seçebilme.
 • Bağlı tüm Facebook Hesaplarınıza içerik yükleyebilme.
 • Uzun URL’yi küçük bir URL’ye kısaltma özelliği.
 • Yayınlarınızı yapılandırılmış sosyal ağlarda zamanlama ile paylaşabilme.
 • Blogunuzdaki tüm yazı tiplerinde (Sayfa, normal yazılar, özel yazı tipleri vb.) otomatik paylaşım yapabilme özelliği.
 • Woocommerce gibi e-ticaret eklentileriyle çalışabilme.
 • Yinelenen içerik hatasından kaçınmak için her zaman duvar postası için benzersiz URL oluşturma.
 • Her şeyi yönetmek için temiz ve kullanıcı dostu bir yönetici arayüzü.
Demosunu Gör Satın Al

Abone Ol

Blog Kurdu'na şimdi abone olun birbirinden kaliteli ve farklı içeriklerle blogculuk ve Wordpress deneyiminizi güçlendirin.Onlarca abone arasına katılın, geride kalmayın.
Yorum Yap 2 yorum yapıldı

Yorumlar yeniden eskiye doğru sıralanmıştır.

Hasan Yanıtla
- 14:16

Hocam ben instagram da otomatik paylaşımlar yapmak istiyorum. Benim öne çıkardığım görsel ve yazının belli bir kısmını alıp gönderi oluşturacak bir eklenti var mı

  Ömer Faruk Yanıtla
  - 14:37

  Selamlar Hasan, buradaki eklentiyi deneyebilirsin. Gelişmiş seçeneklere sahip bir eklenti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* *