Twitter 140 Karakter Sınırında Büyük Değişikliğe Gidiyor

kategorisinde, en son 1 Ekim 2017 tarihinde güncellendi. 3 yorum yapıldı
Yazıyı puanla >>

İnternet aleminin en önemli olaylarından olan sosyal medya her geçen gün hayatımızda daha da büyük yer kaplamaya devam ediyor. Ülkemizde sık sık erişim yasağı getirilse de fikirlerimizi ifade etmek için büyük kolaylıklar sağlayan sosyal medya platformlarından özellikle Twitter daha ideolojik ve siyasal fikirleri ifade etmede önemli bir rol oynuyor. Bu özelliği sayesinde daha büyük ve daha kalıcı bir kitleye sahip olan Twitter kullanıcılarına bir sürpriz ile geliyor. Twitter 140 karakter sınırlaması ile fikirlerini ifade etmeye çalışan kullanıcılarının bir de resim ve URL’leri de bu 140 karekterden sayarak sıkıntı yapmaktaydı. Yeni güncelleme ile bu zorluğa bir nebze olsun çözüm getiriliyor.

  • 15Zine WordPress Teması Tavsiyelerim
    Themeforest üzerinde satışa sunulan 15zine Wordpress teması, tavsiyelerim arasında yer alan şık ve modern bir magazin/editöryal teması.

Twitter 140 Karakter Sınırı Gevşiyor

Twitter 140 karakterBloomberg’de yayınlanan bir haberde ismi verilmeyen bir kaynaktan alınan bilgiye dayandırılarak Twitter’da paylaşılan tweetlerin karakter sınırlamasına dair büyük bir güncelleme yapılacağı duyuruldu. İçerisinde resim ya da link bulunan tweetlerdeki resim adresi veya linkin de 140 karakterden sayıldığını biliyoruz. Twitter yeni getireceği güncelleme ile resim adreslerinin ve paylaşılan URL leri 140 karaktere dahil olmasını kaldıracak. Küçük bir güncelleme gibi dursa da aslında bu özellikle reklam verenler için çok önemli bir değişiklik. Zira paylaşılan reklamlarda 140 karaktere dahil olan resimler ve linkler anlatılmak istenen şeyleri 120-110 karakterde anlatmak zorunda bırakıyordu.

Twitter özellikle siyasi anlamda suların bir türlü durulmadığı ülkelerde çok yaygın bir şekilde kullanılıyor. Ülkemiz Twitter’ı en çok kullanan ülkeler arasında geliyor. Bu da doğal olarak ülkemizde Twitter fenomenliği ve viral reklam olanağı doğuruyor. Twitter reklamcıları ve Twitter’ı yoğun kullananlar için gerçekten büyük önem taşıyan bu güncelleme sabırsızlıkla bekleniyor. Twitter üzerinde yaygınlaşan uzun metinleri fotoğraf şeklinde paylaşma geleneğinin de bir nebze olsun önüne geçmesi beklenen bu özelliğin henüz ne zaman getirileceği net değil.

Abone Ol

Blog Kurdu'na şimdi abone olun birbirinden kaliteli ve farklı içeriklerle blogculuk ve Wordpress deneyiminizi güçlendirin.Onlarca abone arasına katılın, geride kalmayın.
Yorum Yap 3 yorum yapıldı

Yorumlar yeniden eskiye doğru sıralanmıştır.

setfilmizle Cevapla
- 19:11

Bunu çoktan kaldırmalıydı zaten.

Bir Tost Cevapla
- 21:20

sonunda yanı

    Ömer Faruk Cevapla
    - 21:22

    Aynen öyle 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* *